Inkubator Przedsiębiorczości - Bydgoszcz

założenia projektu

„Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obiektu pod roboczą nazwą Inkubatora Przedsiębiorczości na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji.

typ
Budownictwo przemysłowe
rok
2019-2021
wartość kontraktu
762 600 zł

zaawansowanie prac

PROJEKT
Zrealizowano
BUDOWA
W trakcie realizacji

Szczegółowy opis

Przedmiotem projektu jest budowa obiektu pn. Inkubator Przedsiębiorczości zlokalizowanego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Obiekt będzie składał się z części produkcyjno – magazynowej oraz biurowej, połączonych komunikacyjnie.

W części biurowej zaplanowano biura przeznaczone na wynajem dla firm startupowych. Część produkcyjno – magazynowa składa się z hali i części socjalno – sanitarnej. Zaprojektowano pełne uzbrojenie działki w przyłącza infrastruktury technicznej: sieci cieplnej, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetyczne i telekomunikacyjne. Wokół budynku zaprojektowano utwardzone place manewrowe, parkingi i drogi wewnętrzne. Proces projektowy rozpoczęto w trakcie zmiany przeznaczenia gruntu, związago z trwałym wyłączeniem z produkcji gruntów leśnych. W rozwiązaniach projektowych należało uwzględnić iż inwestycja znajdowała się w pobliżu stanowiska roślin chronionych (kruszczyk), który należało pozostawić. Dodatkowo należało uzyskać zezwolenia na odstępstwo od zakazu niszczenia gatunku chronionego – kocanki piaskowej.

Proptech – ready

Zastosowano rozwiązania teltechniczne dotyczące zarządzania budynkiem oraz optymalizujące zużycie energii oraz obniżenia energochłonności.

Jesteś zainteresowany
innowacyjnymi
rozwiązaniami budowlanymi?

Naszym głównym celem jest zapewnienie satysfakcji klientom i pracownikom, a także wzrost wartości firmy.

oczekuj więcej z eco5tech