S-5 na odcinku Nowe Marzy - Bydgoszcz

założenia projektu

Opracowanie dokumentacji projektowych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu pn. „Kontynuacja projektowania i budowy drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy – Bydgoszcz – granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego na odcinku od węzła „Białe Błota” (bez węzła) do węzła „Szubin” (bez węzła) o długości około 9,7 km”

typ
Budownictwo infrastrukturalne
rok
2020-2021
wartość kontraktu
6 423 073,97

zaawansowanie prac

PROJEKT
Zrealizowany
BUDOWA
W trakcie realizacji

Szczegółowy opis

Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja projektowania i budowy drogi ekspresowej S-5 na odcinku stanowiącym granicę województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego na odcinku od węzła „Białe Błota” do węzła „Szubin”. Droga ekspresowa S5 to jedna z największych inwestycji realizowanych w kraju. Trasa biegnie z południa w kierunku północnym łącząc cztery wielkie aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz Gdańsk, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju.

Droga S5 przebiegać będzie od autostrady A1 w Nowych Marzach koło Grudziądza do Mielna na granicy z Wielkopolską Realizowane zadanie dotyczy wykonania dokumentacji projektowej. Budowa drogi ekspresowej S-5 będzie miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz redukcję liczby wypadków. Odciąży też w znacznym stopniu miejscowości poprzez przejęcie ruchu tranzytowego. Warto podkreślić, że obwodnica Bydgoszczy wraz z trasą S5 nie tylko ułatwia komunikację, ale wzmacnia gospodarczy potencjał całej Metropolii Bydgoszcz. W obrębie węzłów na obwodnicy inwestorzy nabyli tereny pod nowe centra logistyczne.

Jesteś zainteresowany
innowacyjnymi
rozwiązaniami budowlanymi?

Naszym głównym celem jest zapewnienie satysfakcji klientom i pracownikom, a także wzrost wartości firmy.

oczekuj więcej z eco5tech